Якість вікон від компанії Грандем (Київ) відповідає європейським стандартам. Ми пропонуємо пластикові вікна з оптимальним співвідношенням ціна - якість.

 

(044) 221-60-24 (067) 235-62-27 (093) 927-67-57   ВІКНА ДИЛЕРАМ ВАКАНСІЇ

   
 

ЯК ВПЛИВАЄ ТОВЩИНА СТІНКИ ПРОФІЛЮ НА ЯКІСТЬ ВІКОН

На сьогоднішній день ПВХ-ринок пропонує великий асортимент профілів, серед яких все частіше зустрічаються так звані «економ-системи». За умови високих цін багато виробників віконних і дверних систем намагаються заощадити і виводять на ринок профіль з більш тонкими стінками, знижуючи вартість на свій профіль, що в свою чергу може зменшити і ціну готового вікна. Економія на вартості профілю - лише початок. Багато виробників вікон йдуть далі і починають економити буквально на всьому. Це означає, що в хід йде тонкий армуючий метал, використовуються монтажні матеріали завідомо гіршої якості, а також незрозумілого походження скло і фурнітура. У результаті споживач бачить в салоні вікно, яке може коштувати на 10-20% менше конструкції, виготовленої з якісних матеріалів. Але чи варто спокушатися? В даному випадку спрацьовує всім відома істина «Скупий платить двічі».
Тим часом все частіше чути голоси, що, мовляв, товщина профільної стінки - показник другорядний, і звертати настільки пильну увагу на нього не варто.
Чи справді це так? З якими наслідками споживач може зіштовхнутися, купуючи вікна з тонких профілів «економ-класу»?

Нещодавно в лабораторних умовах компанія VEKA провела ряд випробувань, пов'язаних з товщиною стінки. VEKA виробила (тільки для дослідницьких цілей) 3 варіанти рами 101.208 з різною товщиною стінки:

якість вікон, товщина вікна

- варіант 1 - з товщиною стінки 3–0,2 мм;
- варіант 2 — з товщиною стінки 2,7–0,2 мм;
- варіант 3 — з товщиною стінки 2,2–0,2 мм.
Міцність кутового з'єднання
За стандартом RAL-GZ 716/1 кутовий шов вікна повинен витримувати силу в 3057 Н. По черзі всі варіанти були поміщені в спеціальний стенд, після чого на них діяла зростаюча сила до тих пір, поки шов не давав тріщину. По кожному варіанту проведено 10 спроб, всі результати записані в зведену таблицю1.

Таблиця 1.

За 100%-ий результат був узятий профіль з товщиною стінки 3-0,2 мм (варіант 1). Як видно за результатами випробувань, при зменшенні товщини стінки зменшується і міцність кутового з'єднання. При товщині стінки 2,7-0,2 мм міцність кутового з'єднувача зменшується на 19,3%, а при товщині стінки 2,2-0,2 мм з 10 спроб чотири рази профіль не пройшов випробування.

Випробування № 2: міцність (виривання) верхньої петлі. Відомо, що петля прикріплюється до профілю на 4 шурупа, два з яких теоретично повинні проходити через профіль і підсилювач, 2 - тільки через профіль, а практично може бути й інакше.

При відкритті вікна на провітрювання верхня петля утримує більшу частину ваги вікна і не дозволяє йому зірватися. Також слід враховувати силу вітру та погодні умови.
Таким чином, чим товще профіль, тим міцніше буде триматися петля в профілі. Результати дослідження наведені в таблиці 2, за 100%-ий результат взято перший варіант.

Таблиця 2.

Випробування № 3: Випробування на прогин нижній частині вікна (стулки)
На нижню частину вікна, як правило, тисне склопакет. Неможливо поставити хороший потужний склопакет у профіль з невеликою товщиною стінки, це загрожує прогином вікна і тим самим виходом вікна з ладу.

За вихідне взяли значення прогину 80 мм і в процесі випробувань спробували з'ясувати, яка сила повинна впливати на стулку, щоб вигнути її на цю величину. Результати випробування наведені в таблиці 3.

Таблиця 3.

Висновки:
Висновки усіх проведених досліджень такі, що при зменшенні товщини стінки ПВХ-профілю виникають такі проблеми:
- Зменшення міцності зварного шва
- Зменшення функціонального терміну
- Зменшення стійкості до впливу атмосферних впливів
- Зменшення ударної міцності
- Зменшення стабільності
Безсумнівно, хочеться поставити вікна і насолоджуватися домашнім затишком і комфортом. Тоді варто задуматися: а чи варто платити двічі?

 

 

 

 

пластиковые окна
   

Grandem.com.ua - Україна, Київ © 2006-2016 Всі права захищені